Proč jsem si oblíbila plemeno papillon?
První papillonka k nám přišla v březnu 1996. Byla to drobounká představitelka tohoto plemene - fenečka NANCY  Babočka admirál od chovatelky paní Soni Klausové z Topolan u Vyškova, narozená 28. ledna 1996. Tato psí slečna s krásně osrstěnýma ušima a tělíčkem, která v dospělosti vážila 1,80 kg, se stala miláčkem celé rodiny.
Málokterý chovatel ale zůstane jen u jednoho pejska. I já jsem podlehla pokušení. V roce 1997 jsem získala bílo-černého pejska ROCKKY Babočka admirál, který se narodil 27. srpna 1996. Malinká  NANCY  získala kamaráda na výstavy a skotačení.
Původně jsem s chovem nepočítala. Pak jsem si ale od paní Klausové vzala další fenečku ELEN  Babočka admirál, narozenou 1. března 1997. Tato bílo-sobolí, jemná, krásná papillonka se stala zakladatelkou dnešního chovu.

K chovu psů je ovšem zapotřebí registrace, kterou Českomoravská kynologická unie potvrzuje, že chovatelskou stanici zanesla do registru chovatelských stanic.

Moje chovatelská stanice má název Hroznový květ
Reg. číslo 445/ 01 
do registru chovatelských stanic byla zanesena v Praze dne 02.04.2001

Proč Hroznový květ? Nacházíme se na krásném jihu Moravy. Pěstuje se zde vinná réva a papillonek, který svým pohybem ztvárňuje poletování motýlka, patří do tohoto prostředí. Při výběru z 6 názvů vyhrál právě  Hroznový květ, který  je  pro naší chovatelskou stanici šitý na míru.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one